KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038284
nr 1303 8284
Sophus Jacobsen
(1833-1912), Norge
Oljemålning, Skog. Monogramsignerad SJ (Sophus Jacobsen stämpel a tergo). Olja på pannå, 25x33 cm
Sophus Jacobsen, norsk bildkonstnär född 1833 i Fredrikshald, död 1912.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:42:25
27/1 18:37:25
Sophus Jacobsen
Läs mer om Sophus Jacobsen